Třetí turnaj Školní ligy opět pro Pětku

27.02.2013

Již třetí turnaj Školní minibasketbalové ligy dětí proběhl v sobotu v kladenské Sokolovně. Turnaj je rozdělený na dvě kategorie, v obou hrají kluci i holky dohromady.

Mini, pro prvňáky a druháky, byla tentokrát obsazena třemi týmy. Složené družstvo ze 4. a 7. ZŠ doplnily 5.ZŠ a 6.ZŠ.  Soupeři se utkali dvakrát každý s každým. Po remíze v prvním utkání zdolal složený tým 6.ZŠ o jeden koš a radoval se z druhého místa. Turnaj Mini ovládla 5.ZŠ, kde se úročí sledování téměř každého utkání dospělých basketbalistů a neúnavný trénink během oddechových časů bratry Žákovými. Jejich starší bratr Ondřej je oporou kladenského áčka i jeho rezervy. Žákovi dovedli svůj mini tým ke čtyřem vítězstvím a objevili se i v turnaji kategorie Maxi. Ta je pro děti ze 3. a 4. tříd a byl obsazen pěti družstvy. 4.+7.ŽS, 5.ZŠ, 6.ZŠ, 10.ZŠ a 11.ZŠ. Každý odehrál čtyři utkání proti všem soupeřům. První místo obsadila 5. ZŠ před 11. a 6.ZŠ.

Viděli jsme slzy za natlučená kolena z bojů o míč, za obdržené koše, jeden vlastní koš, ale hlavně radost a nadšení dětí ze sportování a bytí s kamarády ze svých i ostatních škol v Kladně.

Zpět | Všechny aktuality